Jedno z nejmodernějších a pravděpodobně i největších městských datových úložišť v tuzemsku, které je určeno pouze pro statutární město Brno a jeho organizace, uvedly v polovině letošního května do provozu TSB

„Naše společnost tak učinila další krok v postupném budování centrálních IT služeb určených pro město, jeho koncern a další společnosti zřizované statutárním městem Brnem. Naší prioritou není nabízet služby běžně dostupné na IT trhu, ale poskytovat služby s vysokou mírou přidané hodnoty, jako jsou bezpečnost, rychlost a dostupnost na vlastní infrastruktuře. Nejprve na datové úložiště bude migrovat své systémová data Magistrát města Brna, a proto tak jako první ocení vysoký výkon zařízení jeho úředníci při každodenní rutinní práci se svými systémovými aplikacemi,“ uvedl generální ředitel TSB, Ing. Pavel Rouček.

Datové úložiště zajišťující velmi rychlý a zabezpečený datový prostor je však pouze začátek. Společnost plánuje v brzké době spustit službu zálohování (back-up) a postupně bude následovat pronájem virtuální infrastruktury, anonymizace, archivace dokumentů včetně datových zpráv, vzdálené podepisování a pečetění, Groupware MS Exchange, validace dokumentů, archivace systémových logů a ve výhledu je i ověřování elektronických identit.

Všechny tyto služby počítají s využitím kvalitního a rychlého připojení v rámci rozsáhlé privátní optické sítě statutárního města Brna, kterou TSB, hodlají v budoucnu velmi intenzivně rozšiřovat, aby se stala dostupnou pro většinu společností a organizací zřizovaných Brnem.

TSB v návaznosti na datové úložiště chce rozšiřovat i další služby v oblasti kybernetické bezpečnosti, jako je služba dohledového centra v režimu 24/7.

Celková investice do datového úložiště nepřesáhla 14 milionů Kč a TSB ji hradí celou ze svých zdrojů.